یونولیت

یونولیت یکی از مواد پلیمری شناخته شده می باشد که امروزه کاربرد وسیعی در صنعت ساختمان ، بسته بندی ، آکوستیک و عایق صدا ، عایق حرارتی ، دکور و ماکت سازی دارد.

نام اصلی یونولیت ، پلی استایرن انبساطی می باشد. در آمریکا شمالی آنرا به نام استایروفوم (Styrofoam) می شناسند و در ایران علاوه بر یونولیت آنرا به نام های پلاستوفوم ، آکاسیف نیز می نامند. به صورت اختصاری یونولیت EPS  در صنعت و تجارت نامیده می شود که این نام مخفف (Expanded polystyrene ) می باشد.

ضربه پذیری ، برش آسان ، خاصیت عایق سلول بسته و بسیاری از موارد دیگر موجب گردیده است که یونولیت کاربرد وسیعی داشته باشد. امروزه تقریبا همه ما یونولیت را در ساختمان سازی به عنوان بلوک سقفی و دیوار یونولیتی ( تری دی پنل ) دیده ایم. ولی این تنها بخشی از کاربردهای این ماده می باشد. یونولیت یک ماده برش پذیر و سبک است پس این ماده در دکور سازی ، فضا سازی و حتی در تابلو های تبلیغاتی کاربرد فراوانی دارد. بسیاری از ماکت های شهری که هر روزه آن ها را مشاهده می کنیم و کاربرد تبلیغاتی دارند از یونولیت ساخته شده اند. همچنین اکثر شرکت های گرمایش از کف معمولا یونولیت را عایق مناسبی برای زیر گرمایش از کف می دادند. کاربرد یونولیت در یخچالسازی ، به ویژه یخچالسازی صنعتی نیز پیشینه طولانی دارد. همچنین این ماده در ساخت کانکس و اتاقک های نگهبانی نیز کاربرد دارد. که معمولا برای این کار از ساندویچ پنل یونولیتی استفاده می کنند. یونولیتی در صنعت مبلمان و تشک نیز کاربرد دارد و بسیاری از تشک های طبی از یونولیت ساخته می شوند. از طرفی از این ماده در ساخت صندلی هایی که به هپیچیر یا صندلی شنی نیز شهرت دارند نیز استفاده می کنند.

یکی از کاربردهای دیگر یونولیت ، استفاده از آن برای ساخت دکور و کاردستی است برای برش یونولیت بدین منظور روش های مختلفی به کاربرده می شود که از جمله آن ها یونولیت بر ، یونولیت بر حرارتی یا المنت ، کاتر ، اره مویی و... می باشد.

شما می توانید برای خرید یونولیت در تهران به صورت مستقیم با پارت فوم تماس بگیرید. این مجموعه با عرضه با کیفیت ترین و ارزانترین قیمت یونولیت و با تنوع در قطر و دانسیته یونولیت در خدمت شما می باشد.

تلفن :02177521997

آدرس: تهران خیابان دکتر شریعتی پایین تر از سه راه طالقانی روبروی بیمارستان پاسارگاد جنب نمایندگی سایپا پلاک 143

آدرس سایت:

پارت فوم

پارت فوم یونولیت 

 

وبلاگ یونولیت

/ 0 نظر / 66 بازدید